Prof. Edward Wylęgała konsultantem krajowym w dziedzinie okulistyki

judy
17.08.2012
A A A Drukuj
Najbardziej ceniony dziś śląski okulista - prof. Edward Wylęgała, ordynator oddziału okulistyki w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach, od piątku pełni obowiązki konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki.
Prof. Wylęgała ma na koncie najwięcej przeszczepów rogówek spośród wszystkich okulistów w kraju. Przejmie obowiązki konsultanta po swoim nauczycielu, prof. Jerzym Szafliku, u boku którego zaczynał pracę w katowickim szpitalu klinicznym na Francuskiej.

Później prof. Szaflik odszedł do Warszawy, gdzie zainicjował budowę Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego. Był jednym z najdłużej urzędujących konsultantów krajowych. Minister zdrowia zdecydował o jego odwołaniu z powodu "niejasności dotyczących przeszczepiania rogówki". Rzeczniczka ministerstwa Agnieszka Gołąbek nie chce jednak podać szczegółów. - W tej chwili sprawą zajmuje się CBA. Nie możemy udzielać bliższych informacji - wyjaśnia.

Równocześnie z odwołaniem z funkcji konsultanta krajowego prof. Szaflik stracił też stanowisko szefa Banku Tkanek Oka w Warszawie.